Hakkımızda

TARİHİMİZ

Hollandada 11 yıl çeşitli İtalyan ve pizza restoranlarında çalıştıktan sonra Türkiye'de pizza restoranı açma isteği oluştu. Bu fikrimi ilk ablama açtığımda Eyüpsultan'da açmalısın diye öneride bulunmuştu. Eyüpsultan fikri bana hiç cazip görünmüyordu. Hızlı karar alarak bir anda kendimi Amsterdam-İstanbul uçağında buldum. Ve doğduğum şehir İstanbul'a geldim. Kısıtlı miktarda param vardı.1,5 ay lokasyon aramalarımdan sonra ilginç bir şekilde Eyüpsultan'da dükkan kiralamıştım. 2009 yılının Ağustos ayında dükkanımı açtım.

Yapım gereği yaptığım işi ne olursa olsun en üst kalitede yapmak isterim. Hollanda da ilk işe başladığım İtalyan restoranında bulaşıkları çok iyi yıkamamdan dolayı beni pizza fırınının önüne almışlardı. Böylece pizza ustası olma serüvenim başladı.

Yaradılıştan gelen bu özelliğim sayesinde restoranımda daima en iyi pizzaları yapma arayışım devam etmektedir. Kaynak suyu kullanılarak hazırlanmış en az 72 saat dinlenmiş hamur, özel üretim üst kalite dana et ürünleri, taze domateslerden pizza sosu, taze donuk olmayan çiftlik sütünden mozzarella peyniri, tarladan gelen taze sebzeler, sızma zeytin yağı ile yapılan pizzalar...

Yeni pizza ustaları yetiştirirken onlara öğütlediğim ''hamura bir bebek gibi davranın onu incitmeyin ona karşı şefkatli olun böylece yaptığınız pizza çok özel ve lezzetli olur.'' telkinlerim yıllar sonra takip ettiğim ünlü İngiliz şef Jamie Oliverin ağzından duymak (''yemek yaparken malzemelerinize iyi davranırsanız yemeğiniz lezzetli olur'') beni çok mutlu etmişti.

Evet yaptığımız pizzalarda mısır tanesinin bile öneminin olduğunu bilerek yapıyoruz işimizi. Pizzaları kendimizin yaptığı özel 3 adet sos ile servis ediyoruz. Knoflook (sarımsak)sos samurai (baharat) sos sambal(acı) sos.

Sos ve pizza bize ait olan bir özellik. Müşterilerimiz pizzalarını üzerine sos dökerek yemeği çok sevdiler. Aynı zamanda boyut olarak da diğer pizzacılarda pek olmayan 5-6 kişilik 46 cm çapında pizzalar yapıyoruz. Para kazanmaktan daha ziyade sanatsal bir iş olarak gördüğümüz, adeta çocuk şefkati ile özenerek yaptığımız pizzalarımızı denemenizi isteriz.